Εγγραφές μαθητών/τριών Α΄Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-25

Eνημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για τη εγγραφή των παιδιών στην Α΄Δημοτικού είναι:

1.Πιστοποιητικό γέννησης (αναζητείται ηλεκτρονικά από το σχολείο)
2.Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
3.Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)
4.Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.
5.Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Yπενθυμίζουμε ότι κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Ο Διευθυντής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αρτέμιδας – Άνω Λεχωνίων

Ιωάννης Γούλας