61946

Γυμναστική

Υπεύθυνη γυμνάστρια: Μαντζάρη Μαρία

Οι μαθητές της Β' τάξης συμμετείχαν σε πρόγραμμα γνωριμίας με το άθλημα της ιππασίας. Στις εγκαταστάσεις του ιππικού ομίλου Βόλου ήρθαν σε επαφή με τα άλογα, έμαθαν για την διατροφή και την φροντίδα τους και απόλαυσαν μια βόλτα με τα άλογα.

Την Παρασκευή 25/5/2012 η Ε' και ΣΤ' τάξεις συμμετείχαν στο πρόγραμμα πεζοπορίας που διοργανώνει ο Δήμος Βόλου και περπάτησαν τη διαδρομή διάρκειας 1,5 ώρας από τις Μηλιές μέχρι τα Καλά Νερά. Ενθουσιασμένοι γύρισαν οι μαθητές αφού είχαν την ευκαιρία να περπατήσουν και να γνωρίσουν όμορφα μονοπάτια και να χαρούν τη φύση.