62011

Συνεργασία με χαμόγελο του παιδιού 2014 - 2015

Ο εκπαιδευτικός Τσούπρος Θεόδωρος, με την ιδιότητα του υπεύθυνου πρόληψης σχολικής βίας πρότεινε τη συνεργασία με το σύλλογο « Το χαμόγελο του παιδιού».Μετά από mail που έστειλε ο συγκεκριμένος σύλλογος στα δημοτικά σχολεία με  προτάσεις συνεργασίας, ο εκπαιδευτικός ζήτησε διευκρινίσεις και διερευνήθηκε η δυνατότητα εκδήλωσης με θέμα την πρόληψη της σχολικής βίας. Στο όλο εγχείρημα προτάθηκε και η συμμετοχή της κ. Φιλιπποπούλου η οποία απάντησε θετικά και προθυμοποιήθηκε να προσφέρει τον ξενώνα της για τη φιλοξενία των ομιλητών. Ο καθορισμός της ημερομηνίας της εκδήλωσης προτείνεται να είναι τους δύο πρώτους μήνες του 2015, ανάλογα με τον προγραμματισμό του ίδιου του συλλόγου.