Πεζοπορία στη Δράκεια

Μια ηλιόλουστη μέρα του Οκτώβρη, οι μαθητές της Ε' τάξης του 1ου Δ.Σχ. Άνω Λεχωνίων και η δασκάλα τους, κ. Αφροδίτη Τσιμπανάκου, παρέα με τη γυμνάστρια του Σχολείου κ. Μαντζάρη Μαρία και την πρόεδρο του Συλλόγου "Ο ΠΑΝ" κ. Κατερίνα, επισκέφθηκαν το μαρτυρικό χωριό της Δράκειας, όπου έγινε αναφορά στους ντόπιους ήρωες, που σφαγιάστηκαν από τους Γερμανούς.

Ακολούθησε πεζοπορία και ξενάγηση στο όμορφο χωριό, στάση για ξεκούραση και παιχνίδι στην πλατεία και φυσικά επίσκεψη στο σχολείο του χωριού.

Περάσαμε πολύ όμορφα!