61930

ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ; Επίσκεψη στο ΛΕΒ!

Να τα πούμε;

"Καλήν εσπέραν άρχοντες..." και κάλαντα απ' όλα τα μέρη της Ελλάδας, τραγούδησαν οι μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης, στο Λύκειο Ελληνίδων Βόλου, την Τετάρτη, 21/12/2016, στα πλαίσια των προγραμματισμένων επισκέψεών τους!

Τραγουδήσαμε τα κάλαντα με τρίγωνα και κουδουνάκια, συζητήσαμε για τα έθιμα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς στην Ελλάδα και φτιάξαμε το παραδοσιακό χριστουγεννιάτικο καραβάκι! Κεραστήκαμε σοκοφρέτες και μπήκαμε για τα καλά στο πνεύμα των Χριστουγέννων, με αυτή την επίσκεψή μας!!!

Και του χρόνου!!!

Καλές γιορτές!!!