ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ, 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016

Τη Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2016, γιορτάστηκε στο Σχολείο μας η Ημέρα Αθλητισμού, που φέτος, είχε ως γενικότερο σύνθημα: “Συμμετέχω για τη χαρά του παιχνιδιού και όχι για τη νίκη!”.

Όλοι οι μαθητές του σχολείου, με την καθοδήγηση της γυμνάστριας, κας Μαντζάρη Μαρίας και τη βοήθεια των δασκάλων των τμημάτων, συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες και στο τέλος η κάθε τάξη ζωγράφισε το δικό της σύνθημα σε χαρτί του μέτρου και πέρασε το δικό της μήνυμα για την ευγενή άμιλλα και τη σημασία της συνεργασίας και της αρμονικής συνύπαρξης σε μια ομάδα.