Π Λ Α Ν Η Τ Α Ρ Ι Ο 2016

Την Παρασκευή, 1 Απριλίου 2016, οι μαθητές της Ε' και Στ' τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αρτέμιδας Άνω Λεχωνίων, επισκεφθήκαμε το Πλανητάριο - στη Θεσσαλονίκη - και συμμετείχαμε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του “NOESIS” (Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας).

Αφού πήραμε μέρος στη “Διαστημική αποστολή 201”, συνεχίσαμε με τη διαδραστική έκθεση “7 κλειδιά”, επισκεφθήκαμε το ΤΕΧΝΟΠΑΡΚΟ, ανεβήκαμε στο “Έβερεστ” και ζήσαμε τη μαγεία του προσομοιωτή κάνοντας μια βόλτα στο Σινικό Τείχος και... δίνοντας μάχη στο Airfighter!

Αξέχαστη εμπειρία!

Σαν ψέμα...