62002

Κωπηλάτες σε δράση!

Την Πέμπτη, 11/2/2016, εμείς, οι μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Άνω Λεχωνίων, επισκεφθήκαμε το Κωπηλατήριο (ΝΟΒ) και γνωρίσαμε από κοντά το άθλημα της κωπηλασίας.

Είδαμε τις εγκαταστάσεις, ενημερωθήκαμε από γυμναστές – κωπηλάτες για το άθλημα αυτό και, αφού κάναμε ...προθέρμανση, δοκιμάσαμε “την τύχη μας” στα ανάλογα όργανα.

Ήταν πολύ διασκεδαστικό, αν και κουραστικό!

Αν και η κωπηλασία θεωρείται ακριβό σπορ και απαιτεί θυσίες απ' όσους επιθυμούν να το ακολουθήσουν, ωστόσο...αξίζει τον κόπο! Γυμνάζεις σώμα και πνεύμα, συνεργάζεσαι και προχωράς!

Σας το συστήνουμε!