Τι να συνέβη τότε, άραγε;

Θεατρικό 28ης Οκτωβρίου

Απεγνωσμένα ψάχνουν οι δημοσιογράφοι να βρουν κάποιον που να ξέρει ή έστω να μην μπερδεύει τις εθνικές επετείους. Οι ερωτώμενοι πολλοί και διάφοροι.

Αυτοί που ξέρουν, δακτυλοδεικτούμενοι και με...αμνησία!

Όσο για τις απαντήσεις που ακούγονται, θα μπορούσαμε να τις χαρακτηρίσουμε από κωμικές μέχρι...ανατριχιαστικές!

Τι να συνέβη τότε, άραγε;

Οι μαθητές της Ε’ τάξης φέτος επέλεξαν να παρουσιάσουν μια άλλη παράμετρο της ιστορίας μας. Την ιστορία μας από μια άλλη οπτική. Μέσα από τα μάτια καθημερινών ανθρώπων, μικρών και μεγάλων, της σύγχρονης εποχής.

Το αποτέλεσμα; Απλώς εξαιρετικό & το γέλιο άφθονο!

Μπράβο σας, παιδιά!!!